Akcija dobrovoljnog davanja krvi u našoj školi

06.10.2013.године у просторијама Медицинске школe, a у сарадњи са Трансфузијом крви Опште болнице Ужице, одржана је традиционална акција добровољног давања крви. Учешће у овој акцији су узели пунолетни ученици наше школе, њих 37. Поред њих, крв су дали и вероучитељ, председик Савета родитеља, као и једна студенткиња,  бивша ученица наше школе. Свим заинтересованим ученицима омогућено је потписивање „Донорске картице“ и едукација на ту тему. Ту могућност искористиле су директорка школе и три ученице.

Ова хуманитарна акција је већ традиционална у нашој школи и спроводи се два пута у току школске године а захваљујући већ познатој хуманости коју имају наши ученици Служба трансфузије може озбиљно да рачуна на залихе крви које прикупи.