Odzivi Paunu, 2016.

У организацији Народне библиотеке Ужице и Удружења грађана " Жупа Лужница" 9. октобра 2016. у Рибашевини је одржана тридесет и осма по реду манифестација " Одзиви Пауну". Професорки Медицинске школе - Валентини Златановић Марковић уручена је награда "Паун Петронијевић". Професорка српског језика и књижевности награђена је за збирку поезије "Стазама Фрогнера - лирски разговори са Исидором Секулић" (Народна библиотека Ужице, 2015).

Ученици Медицинске школе учествовали су у уметничком делу програма - Милена Чантрак (IV4) говорила је своје, а Гала Ћалдовић, Драгана Калушевић, Давид Лучић и Филип Словић (III2) стихове песника Пауна Петронијевића. Милица Обрадовић (III2) публици се представила песмом.