Svetosavska nagrada u našim rukama !

Ocena korisnika:  5 / 5

Zvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivna

Медицинска школа у Ужицу има дугу образовну традицију у региону и позната је као школа у којој се знање високо цени. Један од показатеља наставних резултата су и изнадпросечна постигнућа ученика ове школе на ПИСА тестирању. Школа је учинила видљив напредак у развоју формативног оцењивања и сваки ученик има свој портфолио. О мотивацији наставника ове школе  говоре њихове пријаве за обуку у оквиру ЕРАЗМУС ПЛУС програма. У сарадњи са факултетима Школа реализује пројекте који су намењени ученицима различитих узраста. Иако је реч о стручној школи, општем образовању и широком спектру ваннаставних активности посвећује се посебна пажња.  Наставници разумеју значај континуираног професионалног развоја , похађају бројне семинаре и учествују као излагачи на конференцијама од националног значаја.