Obeležavanje Međunarodnog dana životne sredine

Поводом Међународног дана животне средине, ученици Медицинске школе из Ужица су шетали стазом која крај корита реке Ђетиње води до Рајских отока. У организацији Града Ужица, ученици су се упознали с лепотама јединственог амбијента који се налази на само пар километара од градског језгра. Захваљујући ангажовању Градске управе, шетачка стаза је у претходном периоду прилагођена кретању посетилаца тако што је комплетна рута некадашње железнице асфалтирана у дужини од преко седам километара. Тако је стогодишња траса пруге уског колосека сада адаптирана у несвакидашње шеталиште, па многобројни заљубљеници у природу могу да уживају током релаксационог кретања дуж речног корита.