Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Festival stvaralaštva mladih

 

Уторак, 24.10

11.00-12.50             ПРВА БЕОГРАДСКА ГИМНАЗИЈА – Хор Прве београдски гимназије „Душан Максимовић-Думакс“ изводи говорну фугу

                „Србија“, читање литерарних радова, изложба ликовних и фото радова, радионица „Иницијали и минијатуре“, прозна и                  поетска дела

13.00–13.50 НАРОДНА БИБЛИОТЕКА „РАКА ДРАИНАЦ“ И ОШ СТОЈАН НОВАКОВИЋ, БЛАЦЕ – Радионица „Креативно писање“, читање                  литерарних радова

17.00-19.00             ФИЛОЛОШКИ ФАКУЛТЕТ – Представа  „Живети или не живети“, разговор са аутором Јеленом Ракиџијом

Среда, 25.10

11.00-13.00             ПРЕДШКОЛСКА УСТАНОВА ПОВРАТАК ПРИРОДЕ -  Филм “Врзино коло” настао је у јединственом вртићу у којем је свако дете             драгоцено и има прилику да се развија слободно, у складу са својом природом

13.00       ДЕЈАНА БАНКОВИЋ – композиција инспирисана романом Градимира Стојковића,  „Хајдук у Београду“, извођачи Вања

                Марковић, прва виолина и Маја Милановић, друга виолина, композитор Дејана Банковић

13.30-14.30             ФИЛОЛОШКИ ФАКУЛТЕТ – Књижевност и друге уметности, разговор са студентима

14.30       ДЕЈАНА БАНКОВИЋ – композиција инспирисана романом Градимира Стојковића,  „Хајдук у Београду“, извођачи Вања

                Марковић, прва виолина и Маја Милановић, друга виолина, композитор Дејана Банковић

15.00-16.30             ФИЛОЛОШКИ ФАКУЛТЕТ – „Како настаје песма, а како драма“, разговор са писцима Огњеном Обрадовићем и Огњеном

                Аксентијевићем

16.30       ДЕЈАНА БАНКОВИЋ – композиција инспирисана романом Градимира Стојковића,  „Хајдук у Београду“, извођачи Вања                  Марковић, прва виолина и Маја Милановић, друга виолина, композитор Дејана Банковић

Четвртак, 26.10

12.00-12.50             ГИМНАЗИЈА „УРОШ ПРЕДИЋ“, ПАНЧЕВО – Пројекција видео радова и рецитовање поезије

13.00-15.00             Удружење грађана „Култура ћирилице“, Радионица ћирилице, час краснописа

16.00-16.50             ФИЛОЛОШКИ ФАКУЛТЕТ – Беседе и монолози које изводе Нађа Лазаревић и Стеван Јефтовић: говорење ауторског и                  неауторског

18.00-18.50             ОШ КОСТА АБРАШЕВИЋ, РЕСНИК – Представа „Жене у историји“

Субота, 28.10

12.00-12.50             ПОЛИТЕХНИЧКА ШКОЛА, ПОЖАРЕВАЦ – Играни филм „Капија“, према истоименом драмском комаду Соње Богдановић

13.00-13.50             МЕДИЦИНСКА ШКОЛА, УЖИЦЕ – Представа „Ординација“, по тексту Слободана Симића, литерарни и ликовни радови 14.00-14.50               МЕДИЦИНСКА ШКОЛА, УЖИЦЕ -  Мајина књига - Путовање, казивање песама и представљање цртежа Марије Шћепановић.            Студенти из Београда, Новог Сада и Ужица.

15.00-15.50             ЕКОНОМСКА ШКОЛА, УЖИЦЕ – Сценско-поетски приказ о Милутину Бојићу, поводом стогодишњице смрти и ликовни

                прикази

ИЗЛОЖБЕ ФЕСТИВАЛА СТВАРАЛАШТВА МЛАДИХ:

22  -29.10

  • АРХИТЕКТОНСКИ ФАКУЛТЕТ – „Уметникова књига“, студенти генерације 2016/ 17
  • НИНА ПАВЛОВИЋ, ОШ. „Стефан Немања“, Београд, II разред – „Остави све и читај“, цртеж
  • МИЉАНА ЂУКИЋ, Београдска уметничка школа за дизајн и нове медије, ликовни рад настао по мотивима књиге „Мали принц“

VODIČ KROZ ŠKOLU