Kreativna radionica za Dan žena

Креативном радионицом обележен Дан жена 8. Март

Ученици 3. разреда васпитачког смера су током два часа књижевности за децу (предметни проф. Катарина Машуловић), 6. И 9. марта,  имали радионице по групама посвећене Дану жена. Ту су објединили своја теоријска и практична знања и вештине и са великом креативношћу направили читав низ материјала: пано са портретом мајке и свим особинама које децу асоцирају на мајку и (или) баку, бојанку која илуструје мајку и дете и коју ће умножити деци да их обоје по својој жељи, мноштво оригиналних  честитки са стиховима које су сами смислили, веома лепе украсне и употребне пригодне поклоне које ће деца понети мајкама, осмислили су и читав сценарио за извођење приредбе у вртићу, припремили и „мамино коло“ које ће деци пустити и играти итд.

Ова радионица је и део планираних активности школског Тима за борбу против насиља јер се креативним радом и лепим емоцијама најбоље превентира сваки вид насиља.