Pesnička škola "Anđa Đorđević"

На Песничкој школи „Анђа Ђорђевић“, која је у нашој школи организована петнаесту годину заредом, ученици су показали умеће писања поезије. Овом манифестацијом чувамо успомену на професорку и песникињу Анђу Ђорђевић, обележавамо Светски дан поезије и подржавамо ученике који пишу песме. Од 2016. године Песничка школа се организује на нивоу града, тако да је то прилика да ученици свих ужичких средњих школа покажу свој песнички таленат. Ове године најуспешнији су били ученици наше школе Андреа Илић III6 (прва награда), Ивона Тејић I1 (друга награда) и Невена Селаковић IV3 (трећа награда). Свечани поетско-музички програм на коме су додељене награде одржан је 21. марта 2018. године. Овим програмом обележен је и Светски дан поезије.