Učešće medicinske škole u karavanu "Daj pedalu raku"

У оквиру програма обележавања Дана града, 29.септембра 2018. године, са почетком у 11.30 часова, ученици и наставници Медицинске школе из Ужица, учествовали су у реализацији каравана  под називом „ Дај педалу раку“.

Караван, од 2016. године,  организује Женски центар „Милица“из Врњачке Бање и Саветовалиште за жене оболеле од рака дојке „Јефимија“ из Ужица, уз подршку  Министарства здравља РС, Института за јавно здравље „Батут“ и удружења спортских клубова. Од ове године, подршку овој активности даје и град Ужице. Циљ обележавања ове акције је скретање пажње јавности на значај скрининга, као и важност редовних прегледа и самопрегледа у борби против карцинома дојке.

Наставнице здравствене неге и секције здравствено васпитање, Оља Богдановић и Јелена Мандић