Medicinska sestra vaspitač

Ocena korisnika:  0 / 5

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna

Obrazovni profil: Medicinska sestra vaspitač

Medicinska sestra vaspitač je smer na kome se pored sticanja zvanja iz opšte-obrazovnih predmeta stiču i znanja iz predškolske dečije i opšte psihologije kao i iz dečije književnosti i muzičke umetnosti dece ranog uzrasta. Pored nastave koja se odvija u školskom prostoru učenici ovog smera praktični deo nastave izvode u prostorijama uzičkih vrtića. Po sticanju diplome medicinska sestra vaspitač može raditi u vrtićima sa zdravom decom uzrasta od jedne do tri godine na poslovima nege i vaspitanja dece.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM