Članovi saveta roditelja

Ocena korisnika:  0 / 5

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna

Настава и школовање престају бити једносмеран процес у којем је наставно особље пружалац услуга, а ученици су пасивни корисници. За разлику од тога, у школама се развијају модели организовања у којима све више учешћа у одлукама у вези са планирањем и реализацијом наставног програма, ваннаставних активности и живота школе уопште, имају ученици, али и родителји кроз савете родитеља.

На овај начин остварује се међусобна сарадња између школе, ученика и родитеља, која доприноси бољем функционисању школе на основу међусобног разумевања и излажења у сусрет потребама свих. Школе постају установе у којима ученици, њихови родитељи и наставно особље заједно активно учествују и доприносе бољем квалитету наставних и других садржаја.

Добра сарадња савета родитеља, школе и наставника помаже деци, као и наставницима и родитељима, у њиховим настојањима да подржавају развој младих. Савет родитеља заступа родитеље ученика сваког разреда те преноси и разматра њихове жеље, питања и идеје на састанцима савета.

Чланови Савета родитеља за школску 2016/2017. годину

IV6

Јевтовић Ивана

IV7

Чланови Савета родитеља су на конститутивној седници изабрали Миловановић Зорана за свог председника, Лукић Соњу за заменика и Марић Горана за записничара у школској 2016/17.години.