Najuspešniji među nama u školskoj 2012-2013. godini

На Републичком такмичењу из математике одржаном 10-11. маја у  Нишу учествовало је пет ученица:Стојановски Каролина IV6 - освојила 3. место, Филиповић Ана III6 - освојила је 2. место; Зекић Невена IV6 и Пауновић Даница III6;Витић Нађа III6.

26-27. априла одржано је Републичко такмичење из здравствене неге, под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, у организацији Пословног удружења медицинских школа Републике Србије. Медицинску школу представљале су: Пујовић Анка III1, Радовић Тамара III2, Газдић Милена III5, Шћеповић Миљана III1 са професоркама Надеждом Томановић, Косом Ускоковић, Милицом Митровић и Миленом Koвачевић.У изради теста три ученице наше школе су освојиле максималан број бодова, а у појединачном пласману ученице Пујовић  Анка и Шћеповић Миљана, освојиле су прво место са максималним бројем бодова. Екипно, наша школа је заузела 6. место.

10-12. маја у Новом Саду одржано је Републичко такмичење из хемије. Бојана Џелеџић I6, Стефан Комарица II6 , Ђурица Матић II6 постигли су запажене резултате. Ученике су припремале професорке Љиљана Иваниш и Слађана Басуровић .

10-12. маја у Новом Саду одржано је Републичко такмичење из хемије где је успешно учествовао Лазар Лапчевић III4.

Од 24. до 26.маја у Врању је одржано Републичко такмичење из прве помоћи где је екипа наше школе освојила 6. место , и из реалистичког приказа повреда, стања и обољења где смо освојили 5. место. Чланови екипе прве помоћи: Марија Рађен III3, Сара Куркић III3 , Иван Савић III1, Јелена Чарапић III1, Ермина Ризвановић III5 и Исидора Јевремовић III2. Чланови екипе реалистичког приказа повреда, стања и обољења били су: Бранко Арсенијевић II3, Тамара Вуковић II3, и Кристина Глишић II3.

На Републичком такмичењу из историје одржаном 10-11. маја у Нишу учествовала су два ученика Александра Лијескић I4 и слици Јован Лазаревић II6.

На Окружном такмичењу из српског језика и језичке културе одржаном 20. априла Марија Нешковић I2 је заузела 3. место, Катарина Ђоковић II6 - 2.место и Александра Ђуновић III6 - 4. место.

На литерарном конкурсу Огранка Вукове задужбине у Баваништву (републичко такмичење ) Александра Ђуновић III6 освојила 3. награду.

Кристина Боровић II5 била финалиста 40. Лимских вечери поезије (учествовали млади из бивших југословенских република) и освојила 3. награду на литерарном конкурсу ТШ „Радоје Љубичић“.

23. априла у библиотеци Медицинске школе, поводом Дана књиге и ауторских права, уручене су награде најактивнијим члановима библиотеке за школску 2012/2013. годину.У претходној школској години највише су читали Марјановић Ивана II1, Топаловић Вера II1, Вуковић Тијана II4, Стојић Ирина II4, Познановић Гордана III3 и Радовић Јован III4.

Изложбу ''Најуспешнији међу нама у шлоској 2012/13. године''

поставио Стручни актив за развојно планирање у оквиру

својих редовних активности 4. 6. 2013.