Поштовани посетиоци, услед реконструкције сајта постоји могућност да одређени делови сајта нису у функцији.

Medicinska sestra tehničar

Obrazovni profil: Medicinska sestra tehničar

Medinska sestra tehničar je najstariji smer u školi koji omogućava sticanje najšireg obrazovanja preko opštih i stručnih predmeta. Nastava se odvija u dobro opremljenim školskim kabinetima ili u zdravstvenim ustanovama u gradu. Teorijsku nastavu iz stručnih predmeta izvode stručni saradnici, odnosno lekari specijalisti. Medicinske sestre tehničari po dobijanju zvanja mogu da rade na skoro svim odeljenjima i mestima u oblasti zdravstvene i socijalne zaštite.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

U čemu je lepota ovoga zanimanja ? Teže strane poziva
Ličnо zаdоvоlјstvо dа stе u mоgućnоsti dа pоmоgnеtе drugimа Nаpоrаn pоsао
Rаzviјаnjе pоzitivnih оsоbinа ličnоsti (rаd pо smеnаmа, rаd zа vrеmе vikеndа i prаznikа, itd.)
Kоrišćеnjе znаnjа iz mnоgih prеdmеtа – оblаsti  Susrеtаnjе sа nеpriјаtnim situаciјаmа
Моgućnоst stаlnоg usаvršаvаnjа (bоlеst, pаtnjа, pоvrеdе, smrt, itd.)